dr n. k. f. Jarosław Ciechosmki

Dyplomowany osteopata, doktor nauk o kulturze fizycznej, specjalista masażu leczniczego, fizjologii wysiłku fizycznego, terapii manualnej i osteopatii.

Absolwent Wydziału Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (1995) i studiów podyplomowych w Sutherland College of Osteopathic Medicine (2008). W latach 1996 – 2007 pracownik naukowo – dydaktyczny Zakładu Fizjoterapii i Odnowy Biologicznej Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Absolwent wielu międzynarodowych szkoleń z zakresu fizjoterapii i terapii manualnej, m.in. PNF, Metody McKenzie, OTM, szkoleń Instytutu Barrala, Metody Łańcuchów Mięśniowo-Stawowych GDS, Metoda Manipulacji Powięzi.

Specjalista w zakresie manipulacji powięzi, manipulacji wisceralnych, pracy z tkanką miękką.

Od 1998 roku prowadzi prywatną praktykę, gdzie na co dzień pracuje z pacjentami. Zajmuje się także szkoleniem fizjoterapeutów i osteopatów. Od 2007 eoku prowadzi działalność szkoleniową w VERSUS MEDICUS. Od 2012 roku jest pierwszym polskim Międzynarodowym Instruktorem Metody Fascial Manipulation poziomu 1 i 2, © wg Luigiego Stecco, w 2019 roku jako pierwszy w Polsce uzyskał tytuł Międzynarodowego Instruktora Metody Fascial Manipulation w Dysfunkcjach Narządów Wewnętrznych (FMID).