Małgorzata Morsztyn

Zawodniczka ujeżdżenia na poziomie Grand Prix

Przez wiele lat była członkiem reprezentacji Polski w ujeżdżeniu, wygrywając wiele medali (w tym złoty) w Mistrzostwach Polski, była też finalistką Pucharu Świata.

W pewnym momencie swego życia z ogromnym krytycyzmem zaczęła przyjmować to, co się dzieje w sporcie jeździeckim. Zrezygnowała ze startów w zawodach i postanowiła poświęcić się dobremu jeździectwu. Aby to osiągnąć poprosiła o pomoc Johanna Rieglera. Trenuje pod jego okiem od 2006.

„Mam odwagę bronić koni – tych pięknych i bezbronnych stworzeń. Kiedy widzę, że dzieje im się krzywda, nie boję się głośno o tym mówić. Mam odwagę, by podążać ścieżką dobrego jeździectwa, nawet jeśli nie jest to popularna droga. Mam nadzieję, że choć w niewielkim stopniu przyczynię się do popularyzacji zasad klasycznego ujeżdżenia, co się przyczyni do większej ilości swobodnych, poruszających się z gracją, zdrowych koni. Aby osiągnąć ten cel cały czas pracuję nad lepszym porozumieniem z końmi, Na własnym przykładzie chcę udowodnić, że klasyczne zasady działają.”

Trenuje konie oraz jeźdźców zgodnie z klasycznymi zasadami jeździectwa, które na pierwszym miejscu stawiają dobro konia. Małgorzata Morsztyn ma wyjątkową umiejętność natychmiastowego rozpoznawania problemów, na które oferuje rozwiązanie. Jej głównym celem jest szkolenie jeźdźców i koni zgodnie ze skalą treningową, przy jednoczesnym uwzględnieniu naturalnych potrzeb i możliwości koni. Trenowane przez nią konie zachowują naturalny ruch naprzód, wykazują chęć współpracy, a pomiędzy jeźdźcem i koniem występuje harmonijne partnerstwo.