WEBINAR

Rok praktyki z cenobamatem

Podsumowanie w ramach dialogu mistrza i ucznia
Rozmowa doc. Magdaleny Bosak z lek. Kamilem Wężykiem z UJ w Krakowie

Partner wydarzenia:

Organizator:


KIEDY

5 marca 2024 r.
godzina: 19:00

GDZIE

FORMUŁA ONLINE

O WEBINARZE

Epilepsja jest najczęściej spotykaną przewlekłą chorobę neurologiczną, zwiększającą pięciokrotnie ryzyko zachorowania na depresję. Dokładnie rok temu na polski rynek trafił jeden z nowoczesnych leków na padaczkę lekooporną - cenobamat. Czekali na to zarówno pacjenci, których liczbę szacuje się na ok 100 tysięcy, jak i lekarze, potwierdzający jego skuteczność w ograniczeniu napadów padaczkowych. Cenobamat posiada unikalny podwójny i komplementarny mechanizm działania, który powoduje, że może być skuteczny zarówno w zapobieganiu napadom drgawkowym, jak i w ograniczaniu szerzenia się napadu.

A jak cenobamat sprawdzał się w ciągu ostatnich miesięcy w praktyce? O odpowiedź na to pytanie poprosiliśmy doc. Magdalenę Bosak, kierownika Pracowni Elektroencefalografii i Poradni Przeciwpadaczkowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, która w ramach rozmowy z młodym podopiecznym – lek. Kamilem Wężykiem – opowie jak jej pacjenci reagowali na terapię nowym lekiem, dostępnym teraz w ramach refundacji. Webinar przygotowany w formie dialogu pozwoli Państwu w sposób mniej szablonowy poszerzyć swoją wiedzę na temat cenobamatu. Serdecznie zapraszamy do udziału!

PROWADZĄCY

dr hab. n. med. Magdalena Bosak
 

Od wielu lat pracuje w Katedrze Neurologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum i w Oddziale Klinicznym Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie prowadzi Poradnię Przeciwpadaczkową i Pracownię Elektroencefalografii.

Jej zainteresowania naukowe obejmują terapię padaczki lekoopornej, choroby współistniejące  u pacjentów z padaczką, leczenie padaczki u kobiet w wieku rozrodczym i w ciąży. Swoją wiedzę z zakresu epileptologii i elektroencefalografii poszerza podczas licznych kursów i staży w polskich oraz zagranicznych ośrodkach epileptologicznych.

Jest autorką ponad 100 prac oryginalnych, artykułów poglądowych, opisów przypadków, rozdziałów w podręcznikach na temat padaczki oraz dwóch monografii na z zakresu elektroencefalografii: „Atlas elektroencefalografii” i „Elektroencefalografia w przypadkach klinicznych”.

W ramach Uniwersyteckiego Centrum Epileptologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie prowadzi comiesięczne szkolenia online na temat padaczki.

lek. Kamil Wężyk
 

Neurolog pracujący w Oddziale Klinicznym Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz Młodszy Asystent na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył studia na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego oraz Europejskiej Akademii Neurologii. Regularnie uczestniczy w międzynarodowych konferencjach naukowych, gdzie prezentuje swoje osiągnięcia. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu padaczki, jest autorem kilku publikacji naukowych. W roku 2022 odbył staż kliniczny w Centrum Leczenia Padaczki w Erlangen, w Niemczech.

Weź udział w webinarium, szczególnie jeżeli:

Jesteś lekarzem neurologiem zainteresowanym tematyką padaczki – dotyczy to zarówno doświadczonych terapeutów jak i tych dopiero na początku swojej drogi zawodowej
Chcesz uzupełnić wiedzę na temat leku, który stosunkowo od niedawna jest dostępny na rynku
Cenisz webinary, w trakcie których prelegenci opierają się na opisach przypadków z własnej praktyki a nie tylko na wiedzy teoretycznej
Chcesz poznać aktualne rekomendacje dot. leczenia padaczki lekoopornej

ZAUFAJ NASZEMU DOŚWIADCZENIU I WIEDZY!

Nasza działalność przez lata rozwijała się podążając za trendami rynku oraz potrzebami klientów.

Wydawane przez nas tytuły są cenione przez szerokie grono specjalistów.

Wśród naszych czasopism znajdziesz między innymi: Choroby Cywilizacyjne w Praktyce Lekarskiej oraz Kardiologia i Diabetologia.

Dlaczego lepiej spotkać się online?

1
Formuła dopasowana do Ciebie - możliwość oglądania webinaru w każdym miejscu na świecie i na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu!
2
Otrzymasz praktyczną dawkę najbardziej aktualnej wiedzy dotyczącej stosowania cenobamatu
3
Masz możliwość pozyskać najnowszą praktycznych wskazówek dotyczących leczenia padaczki lekoopornej bez wychodzenia z domu.

KONTAKT

Masz pytania? Napisz do nas

Informacje organizacyjne

Małgorzata Prętka

email: malgorzata.pretka@forum-media.pl