WEBINAR

Kolonoskopia przesiewowa w 2024 roku: gdzie, kiedy, dla kogo?

 
Rozmowa z dr n. med. Nastazją Dagny Pilonis
 

Organizator:

Partner wydarzenia:

KIEDY

21.03.2024r.
godzina: 19:00

GDZIE

FORMUŁA ONLINE

O webinarze

Na nowotwór jelita grubego zapada rocznie około 18 tys. osób w Polsce. Eksperci podkreślają, że nowotwór jelita grubego jest niezwykle podstępny. Może rozwijać się bez objawów nawet przez kilka lat, dlatego tak ważne są badania przesiewowe i wczesne wykrycie choroby.

Kolonoskopia jest ważnym narzędziem diagnostycznym, daje możliwość rozpoznania różnych schorzeń jelita grubego, kontroli leczenia i wykonywania zabiegów w wielu chorobach gastrologicznych. Zdaniem ekspertów ryzyko zachorowania na raka jelita grubego można byłoby zmniejszyć aż o 60–90% poprzez profilaktyczne wykonywanie kolonoskopii.

Tematy webinaru

 

 

  1. Jaka jest skuteczność i znaczenie kolonoskopii przesiewowej – podsumowanie obecnych dowodów naukowych oraz wytycznych skryninigu raka jelita grubego.
  2. Rola testów na krew utajona w kale.
  3. Znaczenie kolonoskopii u osób z dodatnim wynikiem testu na krew utajona w kale.
  4. Praktyczne wskazówki skryningowe dla lekarzy pierwszego kontaktu.

PROWADZĄCY

dr n. med.Nastazja Dagny Pilonis
 

Jest specjalistą gastroenterologii, posiadającym wykształcenie i wiedzę w zakresie stosowania endoskopii w diagnostyce i leczeniu nowotworów przewodu pokarmowego. Obecnie pracuje w Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Narodowym Instytucie Onkologii – Państwowym Instytucie Badawczym. Doktor Pilonis ukończyła dwuletni staż w badaniach endoskopowych na Uniwersytecie w Cambridge, koncentrując się na zaawansowanym obrazowaniu endoskopowym i nieinwazyjnych metodach monitorowania przełyku Barretta. Jej praca kliniczna koncentruje się obecnie na zastosowaniu endoskopii w leczeniu onkologicznym pacjentów z nowotworami przewodu pokarmowego. Oprócz praktyki klinicznej aktywnie angażuje się w badania naukowe, ze szczególnym uwzględnieniem oceny skuteczności klinicznej endoskopowego leczenia nowotworów przewodu pokarmowego. 

Do udziału zapraszamy: lekarzy rodzinnych, internistów

Weź udział w webinarium, szczególnie jeżeli:

Jesteś lekarzem rodzinnym, internistą
Chcesz dowiedzieć się szczegółów na temat profilaktyki raka jelita grubego
Chcesz poznać najnowsze dane dotyczące programu przesiewowego
Chcesz zadać nurtujące Cię pytanie z zakresu kolonoskopii
 

ZAUFAJ NASZEMU DOŚWIADCZENIU I WIEDZY!

Nasza działalność przez lata rozwijała się podążając za trendami rynku oraz potrzebami klientów. Wydawane przez nas tytuły są cenione przez szerokie grono specjalistów.

Wśród naszych czasopism znajdziesz między innymi: Gastroenterologię, Forum Pediatrii Praktycznej.

Dlaczego lepiej spotkać się online?

1
Formuła dopasowana do Ciebie - możliwość oglądania webinaru w każdym miejscu na świecie i na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu!
2
Otrzymasz praktyczną dawkę najbardziej aktualnej wiedzy  potrzebnej przy radzeniu sobie z psychologicznymi aspektami zaparć czynnościowych u dzieci
3
SESJA LIVE! – PYTANIA & ODPOWIEDZI! - W trakcie spotkania masz szansę zadawania pytań naszemu ekspertowi, uzyskując natychmiastową i merytoryczną odpowiedź. Ważne! Pytania można zadać na czacie w trakcie trwania webinaru lub wysyłając je na adres e-mail: krzysztof.olejniczak@forum-media.pl

KONTAKT

Masz pytania? Napisz do nas lub zadzwoń.

Informacje organizacyjne/rejestracje indywidualne

Renata Dolata

tel.: 502 237 976

email: renata.dolata@forum-media.pl